INTERNET SAFETY
Chcesz być bezpieczny w sieci? Zapisz się na szkolenie online w ramach projektu Internet Safety.
O PROJEKCIE
W ramach projektu #InternetSafety przeszkolimy 3000 osób z województwa śląskiego w wieku od 18 do 34 lat. Przeprowadzimy4-godzinne warsztaty w grupach 20-osobowych o tematyce bezpieczeństwa w sieci. Uczestnicy pracować będą zarówno indywidualnie jak i zespołowo.
MODUŁY INTERNET SAFETY
NET.DETEKTYW
Moduł w którym zajęcia odbywają się w dwóch zespołach 10-osobowych, z których każdy pracuje w innym pomieszczeniu pod okiem trenera. Część uczestników wcieli się w rolę osób śledzących, a część osób śledzonych. Każdy będzie mógł przekonać się - jakie zagrożenia mogą pojawiać się podczas codziennego korzystania ze znanych dla wszystkich
aplikacji czy funkcji dostępnych na urządzeniach
mobilnych.
RANKING PRYWATNOŚCI
Moduł sprawdzający poziom prywatności uczestników warsztatów na profilach Facebook, Instagram, Google czy YouTube. Każdy uczestnik otrzyma swoją własną kartę rankingu prywatności, będącej rodzajem certyfikatu, którym będzie mógł pochwalić się na swoim profilu społecznościowym.
BEZPIECZNY W SIECI
Moduł, w którym uczestnicy dowiedzą się o teoretycznych zagadnieniach bezpieczeństwa w internecie, takich jak: korzystanie z ustawień prywatności w serwisach społecznościowych, korzystanie z trybu prywatnego w przeglądarkach internetowych, kształtowanie swojego wizerunku w internecie, tworzenie bezpiecznych haseł czy umiejętność rozpoznawania zagrożeń wynikających z cyfrowego obiegu treści. Na zakończenie warsztatów
oraz modułu 3 uczestnicy otrzymają podręcznik
“Bezpieczny w sieci”, który stanowi instrukcję
bezpiecznego korzystania z poszczególnych
aplikacji i stron internetowych.
PODRĘCZNIK
Podręcznik pozwoli Ci na bezpieczne poruszanie się po sieci. Zapoznasz się z metodami ochrony prywatności w social media i poczcie elektronicznej. Dowiesz się jak ochronić swoje hasła, historię przeglądarki i jakie kroki podjąć, aby przeciwdziałać wyłudzaniu danych.
WARSZTATY ONLINE
Od listopada 2020 r. rozpoczynamy również prowadzenie zajęć w ramach projektu “#InternetSafety - program rozwoju kompetencji cyfrowych osób w wieku 18-34” w formie online. Weźmiecie udział w jednorazowych, 3h warsztatach, podwyższających kompetencje cyfrowe, prowadzonych przez doświadczonego trenera w grupie 12 osobowej, obejmujących 3 moduły.
MODUŁY ONLINE
DEZINFORMACJA I CYBERPRZESTĘPCZOŚĆ
Moduł teoretyczny podczas którego dowiecie się jakie zagrożenia mogą czekać Was w sieci, czym jest phishing, fake news, clikbait. Poznacie 8 kroków, jak nie dać się oszukać w sieci, nauczycie się rozpoznawać boty i dowiecie się czym są trolle. Nauczycie się tworzyć bezpieczne i silne hasło oraz sprawdzicie czy ktoś próbował włamać się na waszą skrzynkę e-mail.
CO MÓWIĄ O NAS SOCIAL MEDIA
Moduł praktyczny podczas którego weźmiesz udział w quizie Kahoot, dowiesz się “jak widzi Cię Facebook”, dzięki poznaniu swojego profilu psychologicznego sprawdzonego w narzędziu stworzonym przez badaczy z University of Cambridge, a także odkryjesz skąd wzięły się Twoje reklamy, które są tak adekwatne do twoich potrzeb.
RANKING PRYWATNOŚCI
Moduł praktyczny podczas którego dowiesz się jaki jest twój poziom prywatności w sieci, na poszczególnych portalach.
Otrzymasz podręcznik “Bezpieczny w sieci” w formie elektronicznej zawierający wszystkie najważniejsze ustawienia prywatności na poszczególnych portalach,
Otrzymasz certyfikat uczestnictwa podpisany przez Instytut Pracy i Edukacji, będący certyfikowaną instytucją szkoleniową
WAŻNE!
Warsztaty odbywają się w godzinach i datach indywidualnie dostosowanych do grup za pośrednictwem
programu Zoom.
.png)
Zapisz się na warsztaty #InternetSafety
Zapisz się na warsztaty.
W formularzu wybierz pasujący Ci dzień i warsztat, następnie prześlij zgłoszenie. Czekamy na Ciebie!

INSTYTUT PRACY I EDUKACJI
Instytut Pracy i Edukacji jest dużą organizacją pozarządową, współtworzącą Klaster Innowacji Społecznych. Posiadamy biura w Gliwicach, Katowicach i Zawierciu. Działaniami realizowanymi w ramach naszych projektów dotarliśmy do 10000 osób. Realizujemy projekty strategiczne dla administracji publicznej, w tym projekty operatorskie głównie w obszarze edukacji, cyfryzacji i polityki międzynarodowej.
NASI TRENERZY

Dominika Paliczka
Psycholog, trener w programie Akademii Przyszłości. Koordynatorka projektu "Śląska Młodzież Solidarna w Działaniu" mającego na celu kształtowanie umiejętności społecznych wśród młodzieży.

Dylan Błażejowski
Student kierunku Polityki Miejskie i Doradztwo Publiczne na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Zaangażowany w działalność społeczną.

Wiktoria Kot
Absolwentka filologii germańskiej na specjalizacji język szwedzki. Studentka III roku w Instytucie Twórczej Fotografii w Opawie oraz studiów magisterskich na kierunku Kultury Mediów. Działa działam w nieformalnej grupie Dokument Projektu.

Jakub Stolarczyk
Student Bezpieczeństwa Narodowego i Międzynarodowego oraz prawa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Wolontariusz w Regionalnym Ośrodku Debaty Międzynarodowej.

Nikole Górecka
Miłośniczka psychologii, kryminalistyki oraz nowych technologii. Absolwentka Coláiste Chiaráin w Irlandii. Trener i koordynatorka projektu w Instytucie Pracy i Edukacji.

Petros Tovmasyan
Prawnik z dużym doświadczeniem w zarządzaniu projektami i podmiotami ekonomii społecznej. Koordynator regionalny w projekcie “Obywatel.IT”. Trener kompetencji cyfrowych.

Anna Słania
Studentka Bezpieczeństwa Narodowego i Międzynarodowego na Uniwersytecie Śląskim. Redaktor naczelna i publicystka portalu popularnonaukowego Bezpiecznik.org.

Piotr Czarnojańczyk
Prawnik. Absolwent szkoły przywództwa Instytutu Wolności. Koordynator innowacji społecznych (model demokratyzacji networkingu dla młodzieży wykluczonej społecznie collab.me).